Datum: 19.06.2024

VÝSLEDKY SPORTOVNÍHO DNE

• 5.A vítězí v Tee Balle 30. 5. 2024

Datum: 31.05.2024

Třida 5.A se zúčastnila malého turnaje v Tee Balle, kde družstva obsadila 1. a 3. místo. Gratulujeme.

Oba týmy měly možnost poprvé si zahrát na hřišti Joudrs.

• 1. místo v Beachvolejbale 28. 5. 2024

Datum: 30.05.2024

Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála ve spolupráci s MŠMT a AŠSK uspořádal dne 28. 5. 2024 obvodní kolo pro Prahu 8 v beachvolejbale. V kategorii IV. Dívky získaly Nikola Naskosova (7.A) a Daniela Smutná (9.A) 1. místo! Srdečně gratulujeme k tak skvělému výkonu!

• Stupně vítězů ve florbalovém turnaji pro ZŠ Žernosecká! 19. 5. 2024

Datum: 21.05.2024

Žáci ze ZŠ Žernosecká se v rámci florbalového kroužku pořádaného organizací Kroužek PP rozloučili s kroužkovou sezónou na posledním letošním florbalovém turnaji KFL. Turnaj se konal 19. 5. 2024 v prostorách BB Areny Letňany.

Turnaj byl rozdělen do dvou věkových kategoriích. První kategorie pro 1. – 3. třídu se zúčastnilo celkem 6 florbalových týmů. Ve druhé kategorii pro 4. – 6. třídu jsme přivítali celkem 8 týmů. Florbalisté ze ZŠ Žernosecká reprezentovali školu v obou těchto věkových kategoriích pod vedením své kroužkové lektorky Markéty a v obou se rovněž umístili na stupni vítězů.

Ze zápasů první věkové kategorie si domů odnesli zlatou medaili, ke které moc gratulujeme všem hráčům týmu (Michal Rovný, Adam Pospíšil, David Hejkal, Albert Kindl, Jan Helige a Šimon Kubeš). Skvělý výkon předvedl také druhý tým ZŠ Žernosecká ve druhé věkové kategorii. Hráči Lukáš Pospíšil, Ondřej Spurný, Václav Helige, Mikuláš Petera, Marian Šindelář a Tomáš Bílek vybojovali krásné třetí místo. I k bronzové medaili týmu moc gratulujeme!

Velmi úspěšná kroužková sezóna se tímto pro letošní školní rok chýlí ke konci. Budeme se na Vás těšit na letních příměstských kempech a samozřejmě také v nové sezóně 2024/25 se zájmovými kroužky.

Lucie Hadžiosmanovičová, Kroužek PP

• Zápis z účasti v soutěži Pangea

Datum: 07.05.2024

Na konci měsíce února se naše škola zapojila do matematické soutěže Pangea, která byla určená pro žáky 4. až 9. ročníků. Této soutěže se zúčastnilo 80 470 žáků ze 1003 škol.

Naši školu reprezentovalo celkem 359 žáků. Dva žáci se dostali do celostátního kola, které se uskuteční v červnu 2024.

Žák Václav Helige ze 4.B se umístil ve školním kole na 1. místě v kategorii 4. ročníků (což znamenalo 6. místo v kraji a 35. místo v republice).

Žákyně Martina Ryšánková z 5.A se umístila ve školním kole na 1. místě v kategorii 5. ročníků (což znamenalo 17. místo v kraji a 36. místo v republice).

Oběma našim zástupcům budeme držet palce v celostátním kole.

Ing. Jana Cogan

• Absolutní vítězství v Poháru pražských škol v házené 30. 4. 2024

Datum: 03.05.2024

V úterý 30. 4. 2024 zvítězily v Poháru pražských škol naše žákyně, konkrétně v házené. To znamená, že jsou nejlepším týmem starších žákyň v házené v celé Praze. O vítězství se zasloužily tyto žákyně:

Natálie Rysová, Nicol Kubečková, Aneta Půlpytlová – 8.B

Lucie Staníková – 8.C

Aneta Slabá, Daniela Smutná, Magdaléna Součková – 9.A

Nicol Karpíšková – 9.C

Velice děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

• Druhé místo v nohejbale 18. 4. 2024

Datum: 25.04.2024

Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála ve spolupráci s MŠMT a AŠSK uspořádal dne 18. 4. 2024 obvodní kolo pro Prahu 8 v nohejbale. V kategorii IV. Chlapci získali naši soutěžící 2. místo! Srdečně gratulujeme!

• Oblastní souboj Olympijský odznak 20. 3. 2024

Datum: 22.03.2024

Ve středu  20. března proběhlo na Základní škole Mazurská oblastní kolo olympijského víceboje o odznak všestrannosti. Projekt pod patronací Českého olympijského výboru probíhá pravidelně každý rok a to v disciplínách trojskok, medicinbal, švihadlo a leh-sedy.
    Naši žáci nás vzorně reprezentovali, a to jak v družstvech, tak i v jednotlivcích.

Za souboj družstev jsme získali 2. místo a vybojovali jsme postup do krajského kola.

Jednotlivci si odnesli nejen krásné sportovní zážitky, ale i cenné kovy na krku.

Srdečně gratulejeme.

• Výsledkové listiny KK ONJ Praha 2023/2024 ZŠ II a VG II 21. 3. 2024

Dne  21. 3. 2024 na Gymnáziu Nad Alejí proběhlo krajské kolo Soutěže v německém jazyce. Soutěžící předvedli skvělé výkony.

Velké díky si zaslouží obě zkušební komise, ale také učitelé němčiny za přípravu soutěžících v jejich cestě studia německého jazyka.

Nás vzorně reprezentovala a na 4. místě se umístila Nikola Dostálová z 8.A.

• 3. místo ve volejbale 5. 3. 2024

Datum: 05.03.2024

Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála ve spolupráci s MŠMT a AŠSK uspořádal dne 5. 3. 2024 obvodní kolo pro Prahu 8 ve volejbale. V kategorii Mladší žáci získali naši soutěžící 3. místo! Srdečně gratulujeme!